Szkolne wydarzenia

Spotkanie z policjantami

8 lutego na zaproszenie pani dyrektor przybyli policjanci z Komendy Policji w Rypinie. Celem spotkania było bezpieczeństwo podczas nadchodzących ferii. Panowie zwracali uwagę na różne sytuacje, które mogą zaistnieć i jak w takim przypadku się zachować. Zadawali uczniom pytania dotyczące zachowania na drodze, różnych sytuacji stanowiących zagrożenie.


Uratujmy krainę baśni

8 lutego do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radzikach Dużych zawitali artyści z Białegostoku z przedstawieniem pod tytułem "Uratujmy krainę baśni". Aktorzy przedstawili historię Jacusia, który uwielbiał gry komputerowe. Chłopiec dał się namówić Telewizorkowi do pilnowania tajemniczej księgi, którą wcześniej związał. Przez to bohaterowie bajek nie mogli do nich wrócić ani się z nich wydostać. Pomysłowy Ali Baba zachęcił Jacusia do pomocy mówiąc mu, że znajdzie skarb. Szczęśliwy chłopiec uwolnił księgę. Zdziwił się jednak , gdy znalazł skarb. Okazało się, że to były książki. Z początku Jacuś kręcił nosem, ale później uświadomił sobie, że książki są fajne i będzie je czytał. Artyści w ciekawy i śmieszny sposób przekonali uczniów do czytania. Czy im się udało? Czas pokaże. Występ bardzo się podobał, a artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

ZDJĘCIA >>


Mały odkrywca

6 lutego odbyły się warsztaty chemiczne dla przedszkolaków i uczniów klas I-III. Była to chemiczna przygoda pt. "Mały odkrywca". W trakcie zajęć, opiekunowie warsztatów wraz z dziećmi wykonywali wiele eksperymentów naukowych, które wyjaśniają różne ciekawe zjawiska chemiczne i fizyczne.

ZDJĘCIA >>


Gminny Turniej Piłki Nożnej

2 lutego w na hali w Radzikach Dużych odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej. W zawodach uczestniczyły drużyny dziewcząt i chłopców naszej szkoły, rywalizujące w swoich kategoriach.

ZDJĘCIA >>


Spotkanie z miłośnikiem przyrody

19 stycznia do naszej szkoły zawitał Michał Fabiszewski, wiceprezes Związku Polskich Fotografów Przyrody, aby zaprezentować uczniom swoje fotografie.

ZDJĘCIA >>


Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia 2018 do szkoły zaprosiliśmy naszych najmilszych gości, aby uczcić Święto Babci i Dziadka. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz najmłodsi, pod opieką p. Doroty Mikołajewskiej, p. Anny Strzeleckiej i p. Agnieszki Wojdyło, przedstawili program artystyczny, podczas którego złożyli dziadkom i babciom serdeczne życzenia. Były piosenki, wiersze i tańce. Po złożeniu życzeń i wręczeniu przygotowanych przez dzieci upominków, na naszych gości czekał słodki poczęstunek.

ZDJĘCIA >>


Jasełka

20 grudnia na hali widowiskowej odbyły się Jasełka. Na początku zaprezentowały się dzieci z oddziału przedszkolnego następnie uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Nad całością czuwały panie Anna Strzelecka, Agnieszka Wojdyło, Ela Domin oraz ks. Jacek Dudkiewicz.

ZDJĘCIA >>


Warto pomagać

W poniedziałek, 18 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz ciast. Akcja miała charakter charytatywny, zebrane fundusze oraz przedmioty rzeczowe z akcji "Szlachetna Paczka" trafiły do potrzebującej rodziny naszej gminy. Podczas kiermaszu ciast uzbieraliśmy 1250 zł.


Potyczki wierszowane.

Zuzia Malinowska i Maria Tułodziecka zakwalifikowały się do finału drugiej edycji konkursu "Turniej na zamku - potyczki wierszowane", który odbył się 9 grudnia za Zamku w Golubiu Dobrzyniu. Zuzia Malinowska zajęła II miejsce.


Loteria fantowa

8 grudnia w naszej szkole odbyła się Mikołajkowa Loteria Fantowa.

ZDJĘCIA >>


Mikołajki

6 grudnia z samego rana do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj. Dzięki wsparciu Sołectw z obwodu Szkolno Przedszkolnego w Radzikach Dużych oraz Radnego Radzik Małych wszystkie dzieci otrzymały paczki ze słodyczami. Dziękujemy!

ZDJĘCIA >>


Wycieczka do Torunia

1 grudnia 2018 r., uczniowie klas V-VII wyjechali na wycieczkę do Torunia. Opiekunami wycieczki byli p. Beata Nadworna, p. Małgorzata Krzak i p. Edyta Krzykalska.

ZDJĘCIA >>


MYŚLIWI DZIECIOM, DZIECI - ZWIERZĘTOM

23 listopada 2017 r. odbyło się uroczyste podsumowanie unikalnego w skali kraju programu edukacji przyrodniczo-ekologiczno-łowieckiej "Myśliwi Dzieciom, Dzieci Zwierzętom". Wśród piętnastu finalistów z województwa kujawsko-pomorskiego znalazła się nasza radzikowska placówka. Na co dzień współpracujemy z Kołem Łowieckim Nr 72 "Łoś" w Rypinie. Naszą szkołą opiekuje się p. Marcin Białkowski. Do Zarządu Okręgowego PZŁ w Bydgoszczy pojechała delegacja trzech zaangażowanych uczniów, rodzic, dyrektor szkoły oraz koordynator programu - Członek Koła Łowieckiego . W nagrodę otrzymaliśmy pamiątkowy puchar, lornetkę, wewnętrzną stację pogody i kompasy. Każdy uczestnik dodatkowo otrzymał upominki. Całą uroczystość uświetnił występ dzieci oraz rozbrzmiewające sygnały myśliwskie. Dodatkową atrakcją było spotkanie z p. Jackiem Cudnym - autorem wierszy o zwierzętach dziko żyjących oraz kompozytorem muzyki Grzegorzem Walczykiem. Organizatorzy zadbali też o poczęstunek.

ZDJĘCIA >>


MYŚLIWI DZIECIOM, DZIECI – ZWIERZĘTOM

14 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie Programu Edukacji Ekologiczno- Łowieckiej "MYŚLIWI DZIECIOM, DZIECI – ZWIERZĘTOM" zorganizowany przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego we Włocławku.
Program jest realizowany we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu i Zarządem Okręgowym PZK w Bydgoszczy od roku 2011.
Wśród 14 szkół i 2 przedszkoli współpracujących z kołami łowieckimi znalazła się nasza szkoła, która współpracuje z panem Marcinem Białkowskim, członkiem Koła Łowieckiego "Łoś" w Rypinie.
Za aktywne uczestnictwo w tym programie delegacja składająca się z trzech zaangażowanych uczniów, rodzica, dyrektora szkoły i członka Koła Łowieckiego odebrała cenne nagrody - materiały edukacyjne dla różnych grup wiekowych, książki o tematyce przyrodniczej, płyty CD, kamizelki odblaskowe. Szkoła otrzymała też mikroskop - nagrodę ufundowaną przez Starostę Rypińskiego.
Podczas spotkania, uczniowska reprezentacja szkoły w składzie: Oliwia Raczkowska z klasy 5, Mateusz Wiwatowski z klasy 4 i Bartosz Zgliński z klasy 6 brała udział w konkursie testowym z wiedzy przyrodniczo-łowieckiej. Zajęli 3 miejsce i otrzymali w nagrodę zestawy gier edukacyjnych.
Dodatkową atrakcją było spotkanie z panem Jackiem Cudnym - autorem wierszy o zwierzętach.
Całą uroczystość uświetnił występ dzieci oraz rozbrzmiewające sygnały myśliwskie. Organizatorzy zadbali też o poczęstunek.
Szkoła w Radzikach jest jedną z siedmiu placówek, które zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Wyjazd do Bydgoszczy już 23 listopada 2017 roku.

ZDJĘCIA >>


Święto Niepodległości

Podniośle, uroczyście i patriotycznie było 10 listopada w naszej szkole. Tego dnia obchodziliśmy Dzień Niepodległości. W 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie z klas V i VI przedstawili program słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem p. Małgorzaty Krzak i p. Marcina Świderskiego. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, po czym dwoje uczniów z klasy drugiej - Martyna Cieplińska i Marcin Czarnecki wyrecytowali wiersz "Niepodległość". Później uczniowie klasy piątej wraz z przedstawicielami klasy szóstej zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony tej trudnej tematyce. Zgromadzeni uczniowie, w odświętnych strojach, z uwagą i zaciekawieniem słuchali wierszy i piosenek. Na zakończenie uczeń klasy szóstej Maksymilian Albrecht zaśpiewał "Rotę".
Pani dyrektor Maria Jaworska podziękowała uczniom za piękny występ i zaprosiła wszystkich na sobotnią uroczystość gminno-parafialną, w której będzie uczestniczyć delegacja uczniów wraz z opiekunem. Złożą oni kwiaty pod pomnikiem powstańców znajdującym się na Radzikowskim cmentarzu.

ZDJĘCIA >>


Wyjazd do teatru

9 listopada 2017 roku, uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radzikach Dużych pojechali do Brodnickiego Domu Kultury na spektakle Zespołu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.
Uczniowie z klas 0, I, i III wybrali się na spektakl pt. "Bajka o dzielnym Szewczyku". Była to opowieść o biednym chłopcu, który wędrując po świecie często spotykał potrzebujących i nigdy nie pozostawał wobec nich obojętny. Wartka akcja i zaskakujące zakończenie spektaklu sprawiły, że nie tylko młodzi widzowie, ale i ci trochę starsi dali się ponieść magii teatralnego świata.
Później odbył się spektakl pt. " Przygody Stasia i Nel" oparty na motywach powieści Henryka Sienkiewicza W pustyni i w puszczy. Tę sztukę obejrzeli uczniowie z klas 4-6, Aktorzy świetnie poradzili sobie z tym trudnym tematem. Zabawne teksty i efekty specjalne - to można było usłyszeć i zobaczyć na scenie. Serce publiczności skradł aktor grający Kalego. Był po prostu rewelacyjny! Miła zabawa i niezapomniane wrażenia na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów.


Modernizacja budynku szkoły

Budynek Szkoły Podstawowej w Radzikach Dużych został wyremontowany. Uroczyste otwarcie odbyło się 26 października w hali sportowej. Trybuny wypełniły się licznymi gośćmi, uczniami oraz rodzicami. Wystąpili uczniowie, którzy brali udział w projekcie Możesz – zajęcia rozwijające talenty i pasje. Widzowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali przedstawienie. Na gości czekał poczęstunek oraz obszerna wystawa plastyczna uczniów należących do projektu.

ZDJĘCIA >>


Ślubowanie

W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, odbyły się dwie uroczystości. Od samego rana Samorząd Uczniowski pod opieką p. Iwoną Nizgorską zaprosili całą społeczność uczniowską na halę gimnastyczną. Przygotowali apel słowno muzyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas którego złożyli życzenia i wręczyli kwiaty wszystkim pracownikom szkoły.
O godzinie 11:00 ponownie wszyscy zebrali się na hali, aby uczestniczyć w ślubowaniu przedszkolaków i pierwszaków. Najpierw program artystyczny pod kierunkiem p. Anny Strzeleckiej i p. Agnieszki Wojdyło zaprezentowały przedszkolaki. Pani dyrektor Maria Jaworska dokonała pasowania. Dzieci otrzymały pamiątkowe prezenty oraz dyplomy. Chwilę później przyszła kolej na pierwszoklasistów, którzy także zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem p. Joanny Konnej, po którym pasowania na uczniów dokonała p. dyrektor Maria Jaworska. Na koniec głos zabrali zaproszeni goście i złożyli dzieciom serdeczne życzenia i gratulacje.

ZDJĘCIA >>
ZDJĘCIA >>


Dzień Chłopaka

W piątek 29 września uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radzikach Dużych świętowali Dzień Chłopaka i Dzień Ziemniaka. Po krótkim apelu, na którym p. dyrektor złożyła chłopcom życzenia i wręczyła słodkie upominki, dziewczynki śpiewały kolegom piosenki. W międzyczasie mamy piekły placki ziemniaczane i smażyły frytki, które można było kupić za symboliczną kwotę. Samorząd Uczniowski przygotował zabawę taneczną.

ZDJĘCIA >>


Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny

20 września w naszej szkole gościli strażacy z PSP w Rypinie. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny". Strażacy mówili na temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o sytuacjach na drodze, jak zachować się w razie pożaru lub innej niebezpiecznej sytuacji. Strażacy instruowali jak zachować się w sytuacji zagrożenia – jak zgłosić wydarzenie odpowiednim służbom. Na koniec opowiedzieli o pracy strażaków Krajowego Systemu Ratowniczo-gaśniczego. Pokazali także jak udzielić pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej. Uczniowie mogli poćwiczyć te czynności na fantomie.

ZDJĘCIA


Możesz – zajęcia rozwijające talenty i pasje

W czasie tegorocznych wakacji chętni uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radzikach Dużych mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach artystycznych organizowanych w ramach projektu "Możesz – zajęcia rozwijające talenty i pasje". Środki finansowe na te zajęcia pozyskane zostały w konkursie grantowym "Działaj Lokalnie 2017", w którym wziął udział projekt napisany przez Marię Jaworską, Annę Zielińską i Renatę Tułodziecką – nauczycielki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radzikach Dużych. Grupa uczestników projektu miała możliwość rozwijania zdolności plastycznych i obcowania z nieznanymi dotąd technikami. Podczas wycieczki do Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka i Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu, dzieci wzięły udział w zajęciach w profesjonalnie wyposażonej pracowni plastycznej, obejrzały dzieła swoich rówieśników z Azji oraz spróbowały swoich sił w technice linorytu i frotażu. Na zajęciach teatralnych rozwijali swoje talenty aktorskie i wokalne. Zwieńczeniem wysiłku i starań młodych artystów jest wystawienie programu słowno-muzycznego na Gminnych Dożynkach w Radzikach Dużych. W realizację zajęć włączyli się wszyscy nauczyciele szkoły zaś lokalni przedsiębiorcy wspomogli je finansowo, by stały się jeszcze atrakcyjniejsze dla swoich beneficjentów.


Nie ma śmieci - są surowce!

Uczniowie pod opieką nauczycieli, wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata". Najmłodsi sprzątali teren przyszkolny oraz poszukiwali zanieczyszczeń w centrum wsi. Uczniowie klas starszych sprzątali tereny leżące wzdłuż głównych dróg i leśnych duktów.
zobacz zdjęcia >>


Rozpoczęcie roku szkolnego

4 września 2017 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Pani Dyrektor Maria Jaworska serdecznie powitała uczniów, rodziców i nauczycieli, i zapoznała wszystkich ze zmianami, jakie planowane są w oświacie, życząc wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym. Sukcesów uczniom życzył także, obecny na inauguracji rozpoczęcia roku szkolnego, Wójt Gminy Wąpielsk - Dariusz Górski.


Szkolna choinka

27 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radzikach Dużych odbyła się szkolna choinka. Szkolne korytarze zapełniły się wróżkami, królewnami, batmanami, szeryfami, piratami i innymi bajkowymi postaciami. Uroczystość szkolną rozpoczęło przygotowane przez uczniów klasy III przedstawienie zatytułowane Ratujmy święta. Widzowie z zapartym tchem obserwowali kolejne sceny barwnej inscenizacji opowiadającej o grupie dzieci próbującej uratować święta Bożego Narodzenia. Dzieciom w ratowaniu świąt pomagały rozmaite bajkowe postacie, takie jak krasnoludki, królewny czy wróżki. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem p. Joanny Kondej. Następnie dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego p. Maria Jaworska powitała wszystkie dzieci oraz przybyłych rodziców. Każdy uczeń otrzymał słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców. Na czas wspólnej zabawy na parkiecie o oprawę muzyczną zadbał Samorząd Uczniowski. Zaś słodki poczęstunek przygotowany dla uczniów w poszczególnych klasach to dzieło rodziców. Udana zabawa choinkowa trwała do godz. 17:00.
zdjęcia >>
zdjęcia >>
zdjęcia >>


Teatr kukiełkowy Tomcio

Przedstawienie Czterej muzykanci z Bremy
zdjęcia >>


Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

24 stycznia 2017 roku odbyły się eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wygrała Patrycja Lewandowska, przed Oliwią Raczkowską, która musiała walczyć o drugie miejsce w dogrywce z Adrianną Sikorską. Obie dziewczynki, Patrycja i Oliwia, będą reprezentowały szkołę w etapie gminnym tego konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
zdjęcia >>


Dzień Babci i Dziadka

Dzisiaj do szkoły zaprosiliśmy naszych najmilszych gości, aby uczcić Święto Babci i Dziadka. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz najmłodsi, pod opieką p. Doroty Mikołajewskiej, p. Anny Strzeleckiej i p. Agnieszki Wojdyło, przedstawili program artystyczny, podczas którego złożyli dziadkom i babciom serdeczne życzenia. Były piosenki, wiersze i tańce. Po złożeniu życzeń i wręczeniu przygotowanych przez dzieci upominków, na naszych gości czekał słodki poczęstunek.
Zdjęcia: zdjęcia >>


Warto pomagać

21 grudnia 2016 r.
W środę, 21 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz ciast. Akcja miała charakter charytatywny, zebrane fundusze trafią na konto Błażeja Szostakowskiego - podopiecznego fundacji "Dary Losu". Podczas kiermaszu ciast uzbieraliśmy 1161 zł! Do tej puli dołączyliśmy kwotę 548,51 zł, którą dzieci naszej szkoły uzbierały w grudniu, przynosząc drobne groszaki. Łącznie przekażemy 1709,51 zł dla chłopca, który w sierpniu 2015 r., w wyniku nieszczęśliwego wypadku, doznał wstrząsu oparzeniowego. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy, zarówno tym, którzy upiekli i przekazali ciasta, jak i tym, którzy je kupili. Dziękujemy także wszystkim uczniom i ich rodzicom za przytarganie do szkoły kilku kilogramów groszaków. Warto pomagać!
zdjęcia >>


Szopka Bożonarodzeniowa

15 grudnia 2016 r.
Uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu plastycznego "Szopka Bożonarodzeniowa 2016" zorganizowanego przez Rypiński Dom Kultury. W kategorii szopki konstrukcyjne, Martyna Cieplińska z klasy I zajęła trzecie miejsce. Wręczenie nagród odbędzie się 28 grudnia, podczas koncertu świątecznego "Oj, Maluśki, Maluśki" w RDK. Gratulujemy!


Wycieczka do Torunia

13 grudnia 2016 r.
Uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki była jazda na łyżwach na lodowisku Mentor. Większość uczniów po raz pierwszy miała łyżwy na nogach i miała trudności z utrzymaniem równowagi. Po godzinnej jeździe, zmęczeni i zadowoleni, udali się na posiłek i odpoczynek. Posileni udali się do kina na film pt. "Fantastyczne zwierzęta". Film bardzo się podobał, efekty specjalne - fantastyczne. Opiekunami wycieczki byli p. Beata Nadworna, p. Małgorzata Krzak i p. Mariusz Śliwiński.
zdjęcia >>
zdjęcia >>


Potyczki Wierszowane

10 grudnia 2016 r.
Na zamku w Golubiu Dobrzyniu odbył się konkurs "I Potyczki Wierszowane". Dzieci i młodzież zaprezentowali się przed jury i publicznością. Po prezentacji odbyło się zwiedzanie zamku oraz poczęstunek w zamkowej restauracji. Gdy jury obradowało, uczestnicy brali udział w warsztatach językowych. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice, które pojechały do Golubia-Dobrzynia z p. Katarzyną Michalską. Alicja Michalska z klasy VI zajęła drugie miejsce w kategorii klas 4-6. Gratulujemy!
zdjęcia >>


Turniej Tenisa Stołowego

6 grudnia
zdjęcia >>


Mikołajki

6 grudnia 2016 r.
Z samego rana do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj. Dzięki wsparciu Sołectwa Radziki Duże oraz Radnego Radzik Małych wszystkie dzieci otrzymały paczki ze słodyczami. Dziękujemy! zdjęcia >>


Spotkanie z leśniczym

1 grudnia 2016 r.
Do szkoły zawitał kolejny gość, tym razem był to leśniczy - Sylwester Tułodziecki. Pan Sylwester opowiedział o zbliżającej się zimie i konieczności dokarmiania zwierząt, a zwłaszcza ptaków. Na ręce p. dyrektor wręczył 47 kul pyz dla ptaków, gry planszowe, smycze oraz dwie kule disco. Podczas spotkania dzieci wykazały się dużą wiedzą przyrodniczą.
zdjęcia >>


Konkursy przedmiotowe

30 listopada 2016 r.
W naszej szkole odbyły się kuratoryjne konkursy przedmiotowe z języka polskiego, matematyki, przyrody i j. angielskiego. W każdym z konkursów trzeba było uzyskać 80% punktów, aby zakwalifikować się do etapu rejonowego. Maja Bytner z klasy VI uzyskała wymaganą liczbę punktów w konkursie z j. polskiego i będzie reprezentowała naszą szkołę na etapie rejonowym. Serdecznie gratulujemy!


Zabawa Andrzejkowa

25 listopada 2016 r.
Tradycyjnie pod koniec listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Rodzice przygotowali dzieciom słodki poczęstunek, wychowawcy pomagali w przeprowadzeniu różnych wróżb, a Samorząd Uczniowski przygotował zabawę taneczną. Wszyscy świetnie się bawili.
zdjęcia >>
zdjęcia >>


Spotkanie z policjantami

23 listopada 2016 r.
Do naszej szkoły zawitali policjanci z KPP w Rypinie: asp. Dorota Rupińska, mł. asp. Mariusz Dąbrowski oraz st. asp. Krzysztof Zakrzewski.
W pierwszej kolejności mundurowi spotkali się z najmłodszymi. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach. Spotkanie uświetnił pokaz zasad bezpieczeństwa, w którym bohaterem był znany dzieciom z kreskówek SpongeBob. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane przez niego pytania.
Następnie policjanci spotkali się ze starszymi uczniami szkoły, z którymi również omówili zasady bezpieczeństwa na drodze, a także przestrzegli przed konsekwencjami niebezpiecznych zabaw w domu i na świeżym powietrzu. Na spotkaniu został poruszony temat o cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej nieletnich.
Nie zabrakło też pytań na temat pracy mundurowych. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały o tajnikach pracy policjantów i zadawały mnóstwo pytań. Miały również możliwość obejrzeć sprzęt, w który wyposażony jest każdy policjant wychodząc do służby.
zdjęcia >>


Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej

18 listopada 2016 r.
Uczniowie klasy piątej i szóstej pojechali do Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie na lekcję muzealną poświęconą tradycjom i wróżbom związanym ze św. Katarzyną i św. Andrzejem. Uczniowie dowiedzieli się o realiach czasów, w których żyli przodkowie uczniów. Było też o wróżbach, które wcześniej przeprowadzane były w naszych okolicach. Uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia kilku wróżb, np. wskazywanie imion przyszłych sympatii, zawodów, lanie wosku. Lekcja wszystkim bardzo się podobała.
zdjęcia >>


Święto Niepodległości

11 listopada 2016 r.
Delegacja ze szkoły pod opieką p. Katarzyny Michalskiej brała udział w uroczystości parafialno gminnej poświęconej obchodom Święta Niepodległości. Uczniowie wzięli udział we mszy świętej oraz złożyli kwiaty pod pomnikiem powstańców na miejscowym cmentarzu. Dalsze uroczystości odbyły się w remizie OSP Długie.


Wyjazd na basen

10 listopada 2016 r.
Uczniowie naszej szkoły, Gimnazjum w Radzikach Dużych i Szkoły Podstawowej w Półwiesku Małym, wraz z opiekunami wybrali się na basen do Rypińskiego Centrum Sportu. W trakcie pobytu na pływalni uczniowie chętnie korzystali ze wszystkich dostępnych atrakcji, a niektórzy z nich przejawiali wręcz zaskakującą aktywność ruchową.
zdjęcia >>


Święto Niepodległości

10 listopada 2016 r.
W przededniu rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy szóstej, pod kierunkiem p. Małgorzaty Krzak i p. Anny Zielińskiej, przygotowali program słowno-muzyczny przybliżający historię tego ważnego wydarzenia. Nie zabrakło pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych.
zdjęcia >>


Planeta Samozdrowie

9 listopada 2016
Do naszej szkoły zawitali aktorzy ze Studia Artystycznego Akada z Suwałk. Aktorzy zaprezentowali zabawny program promujący zdrowe odżywianie się. Na planecie Samozdrowie rozpanoszył się Cybernet, który zajadał się niezdrowym jedzeniem. Generał Osiłek, na polecenie króla Płatka Owsianego I, znalazł bohatera Karola, który miał pokonać Cyberneta. Okazało się, że Karol sam spędzał dużo czasu przed telewizorem oraz komputerem zaniedbując aktywność fizyczną. Dzieci nauczyły go kilku ćwiczeń fizycznych i przekonały go do zdrowego odżywiania się. Dzięki „dziecioludziom”, Karol pokonał złego Cyberneta. Przedstawienie bardzo podobało się, a aktorów nagrodzono gromkimi brawami.
zdjęcia >>


Poznajemy zawody

8 listopada 2016
Uczniowie klasy szóstej spotkali się z pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Rypina. Pani Violetta Palińska i Joanna Letkiewicz przeprowadziły dwugodzinne zajęcia warsztatowe „Poznajemy zawody”. Celem zajęć było poznanie charakterystyk wybranych zawodów.
zdjęcia >>


Ewakuacja - ćwiczenia

W dniu 28 października 2016 r. około godziny 9:00 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji uczniów i pracowników z budynku Szkoły Podstawowej. Uczestnicy ćwiczeń po usłyszeniu alarmu opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki. Ewakuacja przebiegała bardzo sprawnie i bez zakłóceń. Po chwili na miejsce dotarły trzy jednostki Straży Pożarnej, dwa wozy strażackie z PSP w Rypinie i jeden z OSP w Radzikach Dużych.
Strażacy przystąpili błyskawicznie do działań i w krótkim czasie sprawdzili wszystkie pomieszczenia budynku. Głównym celem ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru.
zdjęcia >>


Sałatka warzywna

21 października
Uczniowie klasy I, pod opieką p. Anny Zielińskiej, poznali tajniki przygotowywania sałatki warzywnej. Dzieci przystąpiły do pracy z dużym zapałem. Samodzielnie kroili warzywa i komponowali z nich kolorowe sałatki. Na każdym etapie pracy, przestrzegały zasad higieny. Degustacja przebiegała w radosnej atmosferze, apetyty dopisywały.
zdjęcia >>


Ślubowanie przedszkolaków i pierwszoklasistów

13 października
Dzieci z klasy pierwszej zostały pasowane na uczniów, a najmłodsi z oddziału przedszkolnego na przedszkolaków. Świadkami pierwszej przysięgi byli rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście oraz koleżanki i koledzy. Zanim dzieci dostąpiły zaszczytu pasowania, zaprezentowały wesołe piosenki i wiersze, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Pasowania dokonała Pani Dyrektor Maria Jaworska, która także złożyła życzenia dla świeżo upieczonych uczniów i przedszkolaków. Na pamiątkę tej wielkiej chwili, wszystkim dzieciom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy. Życzenia dla uczniów i przedszkolaków złożyła także przewodnicząca Rady Rodziców, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego oraz przedstawiciele rodziców, gminy i opieki zdrowia. Miłą niespodzianką dla świeżo pasowanych uczniów i przedszkolaków były upominki i słodki poczęstunek przygotowane przez rodziców. O oprawę artystyczną uroczystości zadbały wychowawczynie - p. Anna Zielińska i p. Anna Strzelecka.
zdjęcia >>


Dzień Edukacji Narodowej

13 października
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej - Samorząd Uczniowski wraz z uczennicami klasy VI przygotował apel, w którym uczestniczyli nauczyciele, pracownicy obsługi oraz uczniowie. Uczniowie przedstawili krótką prezentację przedmiotów nauczanych w szkole, zaśpiewali piosenkę okolicznościową oraz złożyli życzenia.
Przewodnicząca Rady Rodziców - p. Aneta Zglińska, także złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyła bukiet kwiatów i kosz pełen smacznych jabłek w ręce pani dyrektor. Uczniowie w imieniu Rady Rodziców, wręczyli pracownikom kwiaty i złożyli życzenia.
zdjęcia >>


Jabłko smaczne jest i zdrowe

Dzięki wsparciu Agencji Rynku Rolnego, przy pomocy Gminy Wąpielsk, do naszej szkoły trafiły przepyszne jabłka. Wszystkie dzieci chętnie częstowały się rumianymi witaminami.
zdjęcia >>


Święto Pieczonego Ziemniaka

Dzisiaj, 30 września, obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Uczniowie przedstawili zwierzątka z owoców jesieni i fikuśne ziemniaki, najmłodsi zaprezentowali stroje jesienne. Ponadto każda z klas dała popis wokalny, śpiewając piosenki o jesieni oraz każda klasa przedstawiła plakat o jesieni przygotowany podczas imprezy. Nie obyło się też bez zabawy tanecznej i potraw z ziemniaków, które przygotowali rodzice uczniów naszej szkoły. Wszyscy świetnie się bawili. Rodzicom bardzo dziękujemy!
zdjęcia - zabawa taneczna
zdjęcia - konkursy
zdjęcia - moda jesienna
zdjęcia - jesienne zwierzaki


Indywidualne Biegi Przełajowe w Rypinie

30 września w Rypinie odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe. W biegach tych uczestniczyli także najszybsi uczniowie naszej szkoły.
W kategorii dziewcząt reprezentowali nas: Agata Smoczewska, Wiktoria Pacyna, Patrycja Lewandowska, Roksana Wiśniewska i Natalia Łukaszewska.
W kategorii chłopców: Michał Corgiel, Maksymilian Kucharski, Karol Miaskowski, Radosław Rutkowski i Mikołaj Malinowski.
Chłopcy musieli przebiec dystans 1000 m, a dziewczęta pokonać dystans 800 m. Gratulujemy dobrego startu i życzymy sukcesów na innych trasach biegowych.
zdjęcia >>


Dzień Chłopaka

30 września przypada Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował apel, na którym złożono życzenia chłopcom oraz wręczono im słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Wiersze i życzenia dla wszystkich chłopaków złożyły także uczennice klasy IV. Nie obyło się też bez drobnych upominków dla chłopaków od koleżanek klasowych.
zdjęcia >>


Gminny Turniej Piłki Nożnej

27 września w Szkole Podstawowej w Wąpielsku odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej. W zawodach uczestniczyły drużyny dziewcząt i chłopców naszej szkoły, rywalizujące w swoich kategoriach. Drużyna chłopców zajęła trzecie miejsce, a drużyna dziewcząt odniosła zwycięstwo. Gratulujemy!
zobacz zdjęcia >>


Magiczna książka

23 września 2016 r. do naszej szkoły zawitali goście ze Studia Artystycznego Arena. Zaprezentowali program pt. "Magiczna Książka", który opowiadał o roli książki w edukacji każdego człowieka. Artyści zachęcali dzieci do systematycznego czytania książek. Występ ufundowała Rada Rodziców.
zobacz zdjęcia >>


Sprzątanie Świata

16 września uczniowie w ramach akcji "Sprzątanie Świata" oczyścili teren wokół szkoły. Najmłodsi sprzątali teren przyszkolny, uczniowie klas II - III poszukiwali zanieczyszczeń w centrum wsi. Natomiast uczniowie z klas IV - VI sprzątali tereny leżące wzdłuż głównych dróg.
zobacz zdjęcia >>


Wybory Samorządu Uczniowskiego

16 września odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Spośród zgłoszonych kandydatów uczniowie w demokratycznych wyborach wybrali czterech przedstawicieli, którzy będą reprezentować ich sprawy.

Przewodniczącą SU została Maja Bytner z klasy VI.
Do rady samorządu wybrani zostali także: Maksymilian Kucharski, Kalina Nadworna, Dominik Miaskowski.

Gratulujemy!


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Pani Dyrektor Maria Jaworska serdecznie powitała po wakacjach uczniów, rodziców i nauczycieli, i życzyła wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym. Sukcesów uczniom życzył także, obecny na inauguracji rozpoczęcia roku szkolnego, Wójt Gminy Wąpielsk - Dariusz Górski.


Wielka Międzygminna Klasówka 2016

W czwartek w naszej szkole odbyła się – już po raz szósty - Wielka Szkolna Międzygminna Klasówka 2016. W kategorii młodszej mistrzem konkursu ortograficznego został Tomasz Stefański - SP Wąpielsk, tytuł pierwszego wicemistrza zdobyła Oliwia Sobieszyńska - SP Wąpielsk, drugim wicemistrzem została Kalina Nadworna - SP Radziki Duże. W kategorii starszej mistrzem konkursu ortograficznego została: Karolina Łukaszewska - SP Radziki Duże, tytuł pierwszego wicemistrza zdobyła Natalia Łukaszewska - SP Radziki Duże, drugim wicemistrzem została Aleksandra Suchocka – SP Wąpielsk. Gratulujemy! Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, pozostali uczestnicy dyplomy za udział oraz pamiątkowe upominki. Konkurs przygotowały panie ze Szkoły Podstawowej w Radzikach Dużych: p. Małgorzata Krzak i p. Anna Zielińska.
ZOBACZ ZDJĘCIA


DZIEŃ DZIECKA

6 czerwca w szkole został zorganizowany Dzień Dziecka. Były gry i zabawy, wspólne ognisko i kiełbaski. Atrakcją były wozy strażackie i ciągniki siodłowe, które z tej okazji zostały udostępnione dla dzieci. Uczniowie klas starszych, pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego, rywalizowali w konkurencjach sportowych.
ZOBACZ ZDJĘCIA
ZOBACZ ZDJĘCIA


XX Konkurs Recytatorski Twórczości Dziecięcej

Rypiński Dom Kultury pierwszy dzień kalendarzowej wiosny świętuje od dwudziestu lat w ten sam, wyjątkowy sposób. Co roku 21 marca organizowany jest Konkurs Recytatorski Twórczości Dziecięcej, w którym udział biorą uczniowie szkół podstawowych powiatu rypińskiego.
Młodzi recytatorzy wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych. Najpierw zaprezentowali się uczniowie klas młodszych - I – III , a po nich uczniowie klas IV – VI. Zebranych na sali przywitał dyrektor RDK Grzegorz Ziomek, który podziękował nauczycielom – polonistom oraz uczestnikom za tak liczne przybycie i życzył wszystkim powadzenia podczas poetyckiej rywalizacji.
Naszą szkołę reprezentowali: Tomasz Katarzyński z kl. II i Aleksandra Jaworska z kl. VI. Obydwoje zdobyli wyróżnienie. Laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Pozostali uczestnicy dyplomy.


Najciekawsze zakątki gminy Wąpielsk

W poniedziałek 16 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej w Półwiesku Małym odbył się VIII Przegląd Historyczny (Apel Pamięci), nawiązujący tematycznie do dziejów najbliższego regionu – ziemi dobrzyńskiej.
Organizowany przez Szkołę Podstawową w Półwiesku Małym doroczny „Przegląd” ma już dość długą tradycję. Odbywa się od kilku lat, podejmując rozmaite wątki, przybliżane na zasadzie mini-przedstawień teatralnych lub prezentacji multimedialnych. Kilkuosobowe zespoły z okolicznych placówek szkolnych Półwiesk Mały, Radziki Duże, Wąpielsk, Długie, przybliżają uroki regionalnej przeszłości, odkrywają zagadki, tajemnice i sekrety najbliższej historii. Naszą szkołę reprezentowały: Agata Rutkowska i Sara Gietka z klasy VI. Uczniów do udziału w tegorocznym „Przeglądzie” przygotowała pani Małgorzata Krzak.


KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

19 maja odbył się w naszej szkole konkurs, podczas którego wyłoniliśmy najpiękniej czytających uczniów z klas IV-VI. Konkurs przygotowały oraz prowadziły panie: Małgorzata Krzak i Renata Tułodziecka.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach: w pierwszym etapie nauczyciel języka polskiego wyłonił najlepiej czytające osoby w klasie, do drugiego etapu przeszło tylko troje najlepiej czytający uczniów w każdej klasie. W drugim etapie uczniowie czytali losowo wybrane fragmenty książki Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”, bez wcześniejszego przygotowania. Wszyscy uczniowie spisali się znakomicie, przepięknie przeczytali teksty. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i słodkie co nieco… A oto laureaci konkursu:
Mistrz Pięknego Czytania klasy IV – Bartosz Brzóska
Mistrz Pięknego Czytania klasy V - Ada Sikorska
Mistrz Pięknego Czytania klasy VI – Karolina Łukaszewska
ZOBACZ ZDJĘCIA


KONKURS CZYTELNICZY W WĄPIELSKU

17 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej w Wąpielsku odbył się konkurs dotyczący wiedzy o twórczości Jana Brzechwy. Konkurs był skierowany do uczniów klas II i III Gminy Wąpielsk. Dzieci rozwiązywały krzyżówkę i test tematycznie nawiązujący do utworów Jana Brzechwy.
W trakcie konkursu była bardzo miła atmosfera, a dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością wierszy, które napisał Jan Brzechwa. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III: Kamila Wiśniewska, Maja Lewandowska i Zuzanna Klajszmidt, które otrzymały dyplomy za udział w konkursie.


PANGEA

Pangea to międzynarodowy konkurs matematyczny dla wszystkich uczniów w Polsce. Jednemu z naszych uczniów – Markowi Dziakowi z kl. VI udało się zdobyć tytuł finalisty. 29 kwietnia udał się do Warszawy na etap finałowy.
Konkurs organizowany jest przez Meridian International School w Warszawie. Celem konkursu jest rozwijanie pasji i odkrywanie talentów matematycznych. Organizowany jest w dwóch etapach: etap szkolny (koordynowany przez nauczyciela przedmiotu) i etap finałowy, który odbywa się w Warszawie i Wrocławiu.
ZOBACZ ZDJĘCIA


ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W piątek 29 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa IV pod opieką Pani Małgorzaty Krzak przygotowała część artystyczną. Podczas apelu przybliżone zostały najważniejsze fakty dotyczące uchwalenia Konstytucji 3Maja. Uczniowie szkoły, którzy w tym dniu przyszli w strojach galowych, oglądali program artystyczny z zaciekawieniem.
ZOBACZ ZDJĘCIA


SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY

22 kwietnia w Międzynarodowym Dniu Ziemi został podsumowany szkolny konkurs ekologiczny. Uczniowie startowali w dwóch grupach wiekowych. W grupie młodszej:
I miejsce – Ziemowit Żuchowski kl. III
II miejsce – Oliwia Raczkowska i Zuzanna Wiśniewska kl. III
Wyróżnienie zdobył Mateusz Wiwatowski kl. II.
W grupie starszej:
I miejsce – Marek Dziak i Maciej Krauza kl. VI
II miejsce – Wiktoria Pacyna kl. V
III miejsce – Aleksandra Jaworska kl. VI
Nagrody wręczyła Pani Dyrektor Maria Jaworska wspólnie z zaproszonym gościem – leśniczym Sylwestrem Tułodzieckim. Miejscowy leśniczy przypomniał dzieciom o prawidłowym zachowaniu w lesie i jak można dbać o las i jego mieszkańców. Wręczył również na ręce pani dyrektor gadżety o tematyce ekologicznej dla wszystkich uczniów szkoły.


XX Konkurs Recytatorski Twórczości Dziecięcej

Rypiński Dom Kultury pierwszy dzień kalendarzowej wiosny świętuje od dwudziestu lat w ten sam, wyjątkowy sposób. Co roku 21 marca organizowany jest Konkurs Recytatorski Twórczości Dziecięcej, w którym udział biorą uczniowie szkół podstawowych powiatu rypińskiego.
Młodzi recytatorzy wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych. Najpierw zaprezentowali się uczniowie klas młodszych - I – III , a po nich uczniowie klas IV – VI. Zebranych na sali przywitał dyrektor RDK Grzegorz Ziomek, który podziękował nauczycielom – polonistom oraz uczestnikom za tak liczne przybycie i życzył wszystkim powadzenia podczas poetyckiej rywalizacji.
Naszą szkołę reprezentowali:
Zuzanna Maszkiewicz z kl. I
Tomasz Katarzyński z kl. I - wyróżnienie
Aleksandra Jaworska z kl. VI – wyróżnienie
Laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy.


WIERSZE MALOWANE

Wiersze Malowane to konkurs plastyczny zorganizowany dla uczniów naszej szkoły. Wszyscy, którzy słuchali lub czytali wiersze podczas projektu „Tydzień z poezją” mogli wyrazić swoje wrażenia i emocje w samodzielnie stworzonej pracy plastycznej inspirowanej wybranym utworem. 17 marca podsumowując projekt dyrektor szkoły pani Maria Jaworska nagrodziła najlepsze prace, jednak uczniom szczególnie podobała się deklamacja poezji przez koleżanki i kolegów ze szkolnej ławy. Wszystkie prace uczniów okazały się być wykonane na wysokim poziomie, więc warto było wspólnie z autorami zorganizować wystawę prac, która była eksponowana na holu głównym szkoły.


TYDZIEŃ Z POEZJĄ

Pod takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej w Radzikach Dużych uczestniczyli w projekcie edukacyjnym, którego celem było rozpowszechnienie czytelnictwa oraz zainteresowanie dzieci i młodzieży szkolnej polską poezją. Prezentacja wierszy i ich twórców odbywała się na kilku płaszczyznach. Specjalnie z tej okazji przygotowana w bibliotece szkolnej gazetka przybliżyła sylwetki i życiorysy polskich poetów piszących dla najmłodszych odbiorców. Począwszy od 7 marca codziennie przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych w każdej klasie nauczyciele oraz chętni uczniowie czytali, lub słuchali wierszy w interpretacji znanych aktorów.
Projekt Tydzień z poezją okazał się udanym i efektywnym przedsięwzięciem, które  udowodniło iż nasi uczniowie odczuwają potrzebę czytania i słuchania poezji oraz świetnie potrafi się nią bawić.
ZOBACZ ZDJĘCIA


TURNIEJ WARCABOWY

W czwartek 10 marca, czworo uczniów Szkoły Podstawowej w Radzikach Dużych uczestniczyło po raz pierwszy w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego Szkół Podstawowych w Warcaby Klasyczne. Szkoły Podstawowe z naszego województwa mogły wystawiać 4-osobowe drużyny złożone z uczniów. Mistrzostwa Województwa Szkół Podstawowych w Warcaby Klasyczne odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3 w Toruniu. Była to już 6 edycja owych zmagań turniejowych.
Szkołę Podstawową w Radzikach Dużych reprezentowali następujący uczniowie: Maja Bytner (kl. V), Julia Olszta (kl. VI), Radosław Rutkowski (kl. IV) oraz Marcin Bieżuński (kl. VI). Do zmagań warcabowych uczestników tego turnieju przygotowywał nauczyciel matematyki i informatyki - p. Mariusz Śliwiński. Ostatecznie reprezentacja Radzik Dużych zajęła VI miejsce. Uczestnicy zmagań turniejowych otrzymali dyplomy i medale.
ZOBACZ ZDJĘCIA
ZOBACZ ZDJĘCIA


Międzyszkolny Turniej w Halowej Piłce Nożnej

Międzyszkolny Turniej w Halowej Piłce Nożnej Szkół Wiejskich o Puchar Wójta Gminy Wąpielsk
W środę (9 marca) na hali sportowo-widowiskowej w Radzikach Dużych rozegrano Międzyszkolny Turniej w Halowej Piłce Nożnej Szkół Wiejskich o Puchar Wójta Gminy Wąpielsk.
W turnieju udział wzięło pięć szkół: SP Borzymin, SP Długie, SP Półwiesk Mały, SP Radziki Duże i SP Starorypin.
W grupie dziewcząt zwyciężył zespół z Borzymina, II miejsce – Radziki Duże, III miejsce - Długie.
W grupie chłopców również zwyciężyła drużyna z Borzymina, II miejsce – Radziki Duże (grupa młodsza), III miejsce – Półwiesk Mały.
Sara Gietka i Karol Miastkowski zostali najlepszymi zawodnikami w kategorii szkoła podstawowa.
Wójt Gminy Wąpielsk p. Dariusz Górski podziękował wszystkim uczestnikom zawodów za sportową postawę i wręczył puchary, dyplomy oraz drobne upominki dla najlepszych zawodniczek i zawodników turnieju z poszczególnych szkół. Organizatorem sportowych zmagań był nauczyciel wychowania fizycznego p. Jarosław Śliwiński.
ZOBACZ ZDJĘCIA
ZOBACZ ZDJĘCIA
ZOBACZ ZDJĘCIA


BASEN

Od 7 marca 2016 roku klasa III bierze udział w zajęć sportowych dla uczniów w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” realizowanych ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów oraz współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki, samorządu województwa oraz samorządów lokalnych.
Istotą programu Umiem Pływać jest nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu, którymi są uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Zajęcia odbywają się na krytym basenie w Rypinie, prowadzone są przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, w wymiarze 20 godzin lekcyjnych. Końcowym elementem zajęć jest sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich.
ZOBACZ ZDJĘCIA


V Międzygminny Konkurs Recytatorski

Dnia 25 lutego 2016 roku Gminnym Ośrodku Kultury w Osieku odbył się  V Międzygminny Konkurs Recytatorski. Jan Sadowski – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury zaprosił do recytacji i dzieci, i seniorów. W konkursie dla dzieci pt. Samochwała - wzięło udział ponad osiemdziesięciu uczniów Szkół Podstawowych z gmin: Osiek, Świedziebnia i Wąpielsk. Młodzi artyści recytowali Wierszyki łamiące języki
Szkołę Podstawową w Radzikach Dużych reprezentowali:
Klasa I - Zuzia Maszkiewicz, Weronika Wichrowska, Tomasz Katarzyński
Klasa II - Zuzia Stawska, Norbert Kwaśniak, Jakub Katarzyński
Klasa III - Wiktoria Grzybowska, Zuzia Malinowska, Marysia Tułodziecka
Klasa V - Alicja Michalska, Roksana Wiśniewska, Dominik Miaskowski
Klasa VI - Agata Rutkowska, Ola Jaworska, Julia Olszta

W gronie laureatów znalazły się dwie nasze uczennice:
I miejsce - Aleksandra Jaworska
III miejsce - Julia Olszta

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, laureaci nagrody książkowe a szkoły pamiątkowe statuetki.


II MIĘDZYGMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Już po raz drugi w szkole podstawowej w Wąpielsku odbył się Międzygminny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas IV-VI. Najpierw uczniowie przeszli eliminacje w swoich szkołach i 18 lutego 2016 najlepsi zjawili się w Wąpielsku, aby walczyć w części pisemnej, popisując się znajomością gramatyki i słownictwa angielskiego oraz umiejętnością czytania i słuchania ze zrozumieniem.
W poszczególnych kategoriach naszą szkołę reprezentowali:
Klasa IV
Kalina Nadworna - II miejsce
Bartek Brzóska - III miejsce
Klasa V
Maja Bytner
Maciej Brzóska - I miejsce
Klasa VI
Marek Dziak
Kornel Żuchowski.


TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

4 lutego 2016 roku w Sali narad Urzędu Gminy w Wąpielsku odbyły się eliminacje gminne do ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej. Do turnieju przystąpiło ośmioro uczniów ze szkół podstawowych w: Długiem, Półwiesku Małym i Radzikach Dużych. W wyniku przeprowadzonych testów pisemnych II miejsce zajęła Agata Rutkowska z kl. VI. W turnieju wzięły udział także Maja Bytner z kl. V i Julia Olszta z kl. VI.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Święto babci i dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją szkoły. Dzieci z oddziału „0” dla swoich babć i dziadków przedstawiły program artystyczny, w którym spotkały się bajkowe postacie. Inscenizacja, stroje i charakteryzacja były dziełem pani Doroty Mikołajewskiej oraz pani Anny Strzeleckiej.
ZOBACZ ZDJĘCIA


ŚCISŁY UMYSŁ

Szóstoklasista naszej szkoły – Marek Dziak w sobotę 6 lutego, wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki, który odbył się w Bydgoszczy. Marek przygotowywał się pod okiem nauczyciela matematyki pana Mariusza Śliwińskiego.
ZOBACZ ZDJĘCIA


BAL KARNAWAŁOWY

15 stycznia odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Korytarze szkolne zapełniły się wróżkami, królewnami, piratami i innymi bajkowymi postaciami. Dzieci i przybyłych gości powitała pani dyrektor Maria Jaworska. Uczniowie z kl. II i III pod kierunkiem pani Anny Zielińskiej zaprezentowali przedstawienie pt. Śpiąca Królewna. Po części artystycznej rozpoczęły się tańce.
ZOBACZ ZDJĘCIA
ZOBACZ ZDJĘCIA
ZOBACZ ZDJĘCIA


V KONKURS PLASTYCZNY NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

18 grudnia w Rypińskim Domu Kultury rozstrzygnięty został V Konkurs Plastyczny na Szopkę Bożonarodzeniową. Nagrody wręczone były w dwóch kategoriach:
I Szopka Bożonarodzeniowa – forma płaska lub płaskorzeźba
II Szopka Bożonarodzeniowa – forma konstrukcyjna.
Wśród laureatów kategorii I znalazły się dwie nasze uczennice:
II miejsce – Klaudia Wysocka
III miejsce – Alicja Michalska
Oprócz otrzymanych nagród uczestnicy konkursu mieli okazję wysłuchać koncertu świątecznego w wykonaniu Piotra Palickiego i Chóru Gospel.


DAR SERCA DLA MIŁOSZKA

W piątek 18 grudnia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbył się kiermasz ciast. Akcja miała charakter charytatywny, dlatego zebrane fundusze – 1000 zł, przekazane zostały dla 9-miesięcznego, chorego na raka Miłosza. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy, zarówno tym, którzy upiekli i przekazali ciasta i tym, którzy je kupili.
ZOBACZ ZDJĘCIA


HEJ KOLĘDA, KOLĘDA

16 grudnia w domu Kultury w Golubiu Dobrzyniu odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Na scenie artyści prezentowali swoje wykonania kolęd i pastorałek w IV kategoriach. Naszą szkołę reprezentowały: Karolina Łukaszewska i Aleksandra Jaworska, która otrzymała wyróżnienie.


WYCIECZKA DO OŚRODKA EDUKACJI EKOLOGICZNEJ WILGA

16 grudnia uczniowie klasy II i III brali udział w bezpłatnych zajęciach zorganizowanych przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Wilga” w Górznie. Podczas wycieczki, w zimowej scenerii, pod czujnym okiem przewodnika i nauczycieli, dzieci zapoznały się z formami ochrony przyrody Rezerwatu Przyrody Szumny Zdrój. Dowiedziały się jakie rzadkie rośliny i ich zbiorowiska występują na terenie odwiedzanego parku krajobrazowego. Uczyły się rozpoznawać wybrane gatunki drzew. Po 2 godzinach marszu zjadły gorący posiłek i udały się na zajęcia w Sali. Poznały historię o „duchach lasu”. Dowiedziały się o życiu sów i innych zwierząt zamieszkujących na terenie zwiedzanego parku. Z bagażem nowych wiadomości, obdarowani upominkami, zadowoleni wrócili do szkoły.
ZOBACZ ZDJĘCIA


KONKURS PLASTYCZNY NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

W Rypińskim Domu Kultury 18 grudnia rozstrzygnięty został V Konkurs Plastyczny na Szopkę Bożonarodzeniową. Nagrody wręczane były w dwóch kategoriach:
- forma płaska i płaskorzeźby,
- forma konstrukcyjna.
Wśród laureatów kategorii - forma płaska i płaskorzeźby, znalazły się uczennice naszej szkoły:
Klaudia Wysocka II miejsce,
Alicja Michalska III miejsce.
Wszyscy laureaci oraz zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać koncertu świątecznego Piotra Pawlickiego i Chóru Gospel.


RUMCAJS W BRODNICY

14 grudnia uczniowie klas I,II,III oraz oddział 0 odwiedzili Brodnicki Dom Kultury, gdzie obejrzeli spektakl teatralny pt.”Rumcajs”. Na wycieczkę do Rzacholeckiego lasu w celu odnalezienia zaginionego Cypiska zabrali uczniów aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji.


MIKOŁAJKOWA LOTERIA FANTOWA

10 grudnia w naszej Bibliotece Szkolnej odbyła się Mikołajkowa Loteria Fantowa. Uczniowie już od początku listopada ofiarnie przynosili fanty na loterię. Ze sprzedaży losów, na zakup nowych książek udało się zebrać aż 240 zł.


GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

9 grudnia na hali widowiskowo-sportowej w Radzikach Dużych odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Naszą szkołę reprezentowały drużyny w składzie:
dziewczęta: Sara Gietka, Ola Jaworska
chłopcy: Jakub Krzak, Mateusz Monkowski.
W klasyfikacji drużynowej dziewczęta zdobyły II miejsce a chłopcy IV.
ZOBACZ ZDJĘCIA


MIKOŁAJ W SZKOLE

6 grudnia, jak dobrze każde dziecko wie, św. Mikołaj chodzi po świecie i rozdaje prezenty. Nie zapomniał również o uczniach naszej szkoły, choć przybył do nas dzień później. 7 grudnia rano przedstawicielka Samorządu Szkolnego podczas apelu szkolnego odczytała zostawiony przez Mikołaja na choince list. Okazało się, że wszyscy uczniowie szkoły oraz maluszki z Punktu Przedszkolnego zasłużyli na prezenty, które Mikołaj zostawił w szkolnej bibliotece. Uśmiech na twarzy miało każde dziecko odbierające ogromną paczkę pełną słodyczy.
ZOBACZ ZDJĘCIA


ANDZRZEJKI

W Andrzejki, jak co roku próbujemy dla zabawy uchylić rąbka zasłony spowijającej przyszłość. 27 listopada w naszej szkole z tej okazji zorganizowana została dyskoteka. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnych zabaw z laniem wosku i ustawianiem butów. Wszyscy uczniowie wspaniale się bawili od pierwszej do ostatniej minuty.
ZOBACZ ZDJĘCIA
ZOBACZ ZDJĘCIA
ZOBACZ ZDJĘCIA


KONKURS RECYTATORSKI POEZJI DOBRZYŃSKIEJ

23 października odbyła się XIV edycja Konkursu Recytatorskiego im. Jerzego Pietrkiewicza zorganizowanego przez Ośrodek Kultury Dobrzyńskiej „Civitas Christiana” w Rypinie. Naszą szkołę reprezentowały: Kamila Wiśniewska z klasy III i Julia Olszta z klasy VI. Obie uczennice otrzymały dyplomy za udział w spotkaniu miłośników poezji.


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Podniośle, uroczyście i patriotycznie było 10 listopada w naszej szkole. Tego dnia obchodziliśmy Dzień Niepodległości. W 97 rocznicę odzyskania wolności przez Polskę uczniowie z klas IV,V, VI przedstawili program poetycko-muzyczny przygotowany pod kierunkiem p. Anny Zielińskiej i p. Małgorzaty Krzak. Nim doszło do tego, wspólnie odśpiewano hymn narodowy. Później były wiersze, pieśni a także wiele cennych informacji dotyczących naszej przeszłości narodowej.
ZOBACZ ZDJĘCIA


WCZORAJ PRZEDSZKOLAKI, DZISIAJ PIERWSZAKI

Dzień 14 października na długo pozostanie w pamięci naszych pierwszoklasistów. Tego dnia miało miejsce ich ślubowanie i przyjęcie do grona uczniów. Główni bohaterowie zaprezentowali swoje umiejętności w przygotowanym pod kierunkiem ich wychowawczyni p. Danuty Wiśniewskiej programie artystycznym.
Sukcesów w nauce życzyła pierwszakom dyrektor szkoły Maria Jaworska oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Wąpielsk Dariusz Górski, ksiądz Jacek Dudkiewicz oraz przewodnicząca Rady Rodziców Aneta Zglińska. Rodzice również pamiętali o święcie dzieci i zorganizowali „słodkie” przyjęcie.
ZOBACZ ZDJĘCIA


SPOTKANIE Z MYŚLIWYM

-Co to jest rykowisko?
-Jak nazywamy rogi jelenia?
Na te i inne pytania mieli szansę uzyskać odpowiedź uczestnicy spotkania, na które uczniów klasy III i IV zaprosiło Koło Łowieckie „Łoś”. Spotkanie prowadził p. Marcin Białkowski, który opowiedział dzieciom także o swoich doświadczeniach związanych z myślistwem oraz o różnych gatunkach zwierząt, jakie można spotkać w naszych okolicznych lasach. Na zakończenie spotkania p. Marcin przygotował dla uczestników ognisko i poczęstunek. Była to wspaniała lekcja przyrody.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień dla wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Z tej okazji od wielu lat uczniowie składają życzenia swoim nauczycielom. 14 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji tego święta. Uczniowie z klas IV, V, VI pod kierunkiem p. Mariusza Śliwińskiego przygotowali część artystyczną, w której wierszami i piosenkami dziękowali za trud i serce włożone w ich naukę i wychowanie.
ZOBACZ ZDJĘCIA


DZIEŃ ZIEMNIAKA

Jest w naszej szkole bardzo smaczna tradycja – rokrocznie jesienią, w porze wykopów obchodzimy Dzień Ziemniaka. W tym dniu uczniowie mogli wykazać się swoimi talentami w zorganizowanych przez Samorząd Szkolny konkursach: plakat o ziemniaku, rymowanka o jesieni, stempel z ziemniaka, najdziwniejszy ziemniak, ozdoby z darów jesieni. Jak co roku rodzice nie zawiedli i przygotowali wspaniałą ucztę. Uczniowie mogli skosztować pysznych frytek i placków ziemniaczanych.
ZOBACZ ZDJĘCIA


XVIII MARATON TRZEŹWOŚCI BRZUZE 2015

18 września odbyły się przełajowe biegi sztafetowe po drogach i bezdrożach Gminy Brzuze w ramach XVIII Maratonu Trzeźwości. W tym roku udział wzięło 144 zawodników. Starowali uczniowie szkół podstawowych z: Ostrowitego, Radziki Dużych, Radzynka, Trąbina, Ugoszcza i Wąpielska oraz gimnazjaliści z: Ostrowitego, Kowalki i Radzik Dużych.
Poniżej wyniki rywalizacji w kategorii szkoły podstawowe 6x750m:
dziewczęta:
1. Ostrowite
2. Trąbin
3. Radziki Duże

chłopcy:
1. Wąpielsk
2. Ostrowite
3. Radziki Duże


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

1 września wypoczęci i opaleni wróciliśmy do szkoły. Uroczystość rozpoczęliśmy „Mazurkiem Dąbrowskiego”. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Maria Jaworska, która powitała nas wszystkich bardzo serdecznie i życzyła wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły owocnej pracy. Po przemówieniu uczniowie wraz z nauczycielami udali się do sal lekcyjnych.


strony: 1


Copyright © 2019 ZSP Radziki Duże